O mnie i o blogu

Parę słów o autorce


Mam na imię Ania, ale kilka lat temu nadałam sobie pseudonim Anioszek. Skąd taki? Od pierwszych liter imienia i panieńskiego nazwiska. Bardzo polubiłam tę nazwę, więc już zostałam Anioszkiem.

Jestem szczęśliwą młodą mamą i spełnioną żoną. Do pełni szczęścia brakuje mi sukcesów zawodowych, a po urodzeniu córki nie mogłam znaleźć pracy i siedzę w domu. Blogowaniem zainteresowałam się przed paroma laty, jednak pojęłam je chociaż w pewnej części dopiero kilka miesięcy temu. Pod koniec 2015 roku założyłam blog Kolorowa Kraina i ogarnęłam wcześniej chaotycznego, opuszczonego bloga Anioszek, do niedawna znany Wam jako Anioszek w kuchni, a od lipca 2016 jako Kęsy Codziennosci. Po zmianie nazwy zamknęłam blog Kolorowa Kraina, bo dziś Kęsy Codzienności to i kulinaria, i parenting. Więcej o blogu poniżej. 

Tak się wkręciłam w blogowanie, że zwariowałam na jego punkcie. To jest to, co chcę w życiu robić. Póki co w tym czuję się jak ryba w wodzie. Tyle że młodziutka, taka, co dopiero uczy się pływać i nie zagłębiać tam, gdzie czyhają rekiny. Ale wszystko w swoim czasie. Rozkręcam się. Widzę efekty, śledzę statystyki i jest mi miło, że mam dla kogo blogować. 

Prywatnie jestem domatorką, nie udzielam się zbytnio towarzysko, ale lubię spędzać czas z rodziną i najlepszymi znajomymi. Kocham gotować i piec, jeszcze bardziej jeść. :) Jako mama nie jestem idealna, chociaż bym chciała. Zresztą, która z nas jest... Jako żona chyba daję radę ;).

Zdarza mi się wybuchać w różnych sytuacjach w życiu, łatwo się denerwuję i jestem uparta (tylko Zuzia mnie przebija w tej kwestii). Ale coraz bardziej mam gdzieś to, co inni o mnie mówią (no może poza moim kochanym mężem). :) I dążę do celu, mimo że czasem mi gdzieś ucieknie. Wtedy znajduję nowy. 

Dziś jest nim blogowanie dla jak najszerszego grona Czytelników. Cieszę się, że jesteś jednym z nich. Zapraszam Cię do mojego świata.


Kilka słów o bloguKęsy Codzienności - skąd nazwa? Dzięki Wam Czytelnikom ją wybrałam, ale wzięła się stąd, że najlepiej odzwierciedla zawartość bloga po zmianach. Jest to dziś przede wszystkim blog kulinarno-parentingowy.

Znajdziesz tu duże kęsy mojej kuchni, kęsy mnie jako matki, kobiety i żony, kęsy rozwoju małego dziecka i tego jeszcze w brzuszku, ale także inne smakowite kąski, jak moje sposoby na legalne zarabianie przez internet oraz fragmenty mojej twórczości literackiej, wcześniej kurzącej się w szafce.

Najwięcej treści przygotowałam dla młodych rodziców i osób, które szukają inspiracji kuchennych, ale nie mają ochoty na ekstra światowe dania, ale bardziej na polskie, tradycyjne, czasem bardziej wyszukane. Gotuję i piekę, bo kocham, ale wielu rzeczy wciąż nie wiem, bo uczę się na bieżąco. 

Jako mam również dopiero nabywam doświadczenie i chcę się nim tu dzielić. Wiem już, jak wyglądają ciąża i pierwsze dwa lata życia z dzieckiem, dlatego piszę o tym czasie, by pomóc innym go zrozumieć. 

Blog jest ode mnie dla Ciebie. Jeśli czegoś z danego tematu Ci na nim brakuje, śmiało napisz poprzez Google+, FB lub na email z zakładki Współpraca.Wskazówki nie tylko dla nowych Czytelników


Jak wyszukać grupę przepisów na blogu?


Z uwagi na sporą ilość kategorii głównych przepisów, nie dodawałam ich do menu głównego. Aby zobaczyć, jakie kategorie/grupy przepisów znajdziesz na blogu, najedź na pasku na zakładkę KUCHNIA. Z wysuniętego menu kliknij SPIS TREŚCI. Na tej stronie znajdziesz listę linków głównych grup przepisów. 


Jak znaleźć przepis po składniku/słowie kluczowym?

Jeśli chcesz znaleźć przepis wg jakiegoś głównego składnika (np. ryż, owoce) lub wg słowa kluczowego (np. sernik, szybki obiad), skorzystaj z rozsuwanej listy w pasku bocznym pod nazwą Szukaj przepisów wg składników (między okienkiem LikeBox FB a Najchętniej czytanymi postami). Zawsze możesz też skorzystać z wyszukiwarki w prawym górnym rogu strony.